Jan Modráček

Hra na dechové nástroje

V ZUŠ v Novém Boru jsem byl žákem třídy pana učitele Holuba – zobcová flétna, klarinet (1990-2000). Již od pubescentních let jsem, převážně jako hráč na bicí nástroje, prošel několika hudebními formacemi (Segment, V tunelu něco nestalo, Tatramat, JazzBakers,…) které se v druhé polovině devadesátých let zde na českolipsku utvářeli 🙂 Této činnosti jsem se nepřestal aktivně věnovat do dnešního dne. Po absolvování gymnázia v České Lípě v roce 2001 jsem krátký čas působil jako asistent pedagoga (obor klarinet) v ZUŠ v České Lípě a v roce 2002 úspěšně absolvoval přijímací zkoušky do klarinetové třídy pana profesora Vladimíra Zíky na Konzervatoři v Teplicích. Pedagogickou činnost jsem pak stále rozvíjel i při studiu, a to na ZUŠ Děčín-Podmokly. V roce 2008 jsem byl jeden z prvních zakládajících členů Big Bandu Teplické konzervatoře pod vedením Lukáše Čajky, který dnes zde vyučuje hru na saxofon.

Po ukončení studia na konzervatoři jsem se aktivně věnoval hře na saxofon a klarinet, ale i na bicí soupravu. Jako saxofonista jsem od roku 2004 členem již několik let stabilní teplické formace ‘Čistírna pokaždé jinak’.

V následujících letech bych se chtěl nadále věnovat pedagogické činnosti a dalšímu studiu a rozvoji svých zkušeností v tomto i hudebním oboru. Převážně výuky hry na saxofon a skupinové hře (kapele, bandu) moderních žánrů jako je swing, funk, rock, pop, blues,…

V září 2019 jsem převzal ‘klarinetové žezlo’ po panu učiteli Milanu Holubovi a přidal tak i možnost výuky na stále více populárnější saxofon.