Okresní kolo soutěže MŠMT

autor: | 23. 2 2020

VELKÁ GRATULACE VŠEM ŽÁKŮM, KTEŘÍ SE ZÚČASTNILI A REPREZENTOVALI NAŠÍ ZUŠ!!!

Naši žáci se 18. 2. a 20. 2. zúčastnili okresního kola soutěže ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Pilně se připravovali a jejich učitelé se snažili, aby celou soutěž vnímali jako zkušenost pro jejich další krůčky v jejich uměleckém životě. Soutěže jsou velice emocionálně náročné. Žáci se připravují dlouhé měsíce, snaží se zahrát co nejlépe a vsadí na jeden okamžik. Mnohdy se domnívají, že to kam směřují je právě soutěž a soustředí na ní veškeré své touhy po vítězství. Ale je to pouze soutěž, která je posune dál, ale o vítězství to není. Je to právě o načerpání zkušeností od svých spoluhráčů, inspirace novým repertoárem a samozřejmě zkušenost z vystupování před porotou, která během několika okamžiků zhodnotí jejich úsilí za několik měsíců.

Pro mě jsou naši žáci všichni vítězové i když jsou někteří na druhých a třetích příčkách. Velice si vážím jejich odvahy a jejich píle. Poděkování patří také učitelům H. Přívratské, R. Krchňákové, R. Poláčkovi, R. Trčkové a M. Čermákové, kteří žáky připravovali a podporovali.
Žákům, kteří postoupili do krajského kola přeji hodně štěstí a radostných okamžiků, které zažívají při hře.
Nesmíme zapomínat, že hrajeme pro radost.
Postupy do krajského kola

Hájková Lucie – Hra na klavír
Pavlů Veronika – Hra na klavír
Véghová Stella – Hra na klavír
Kala Matyáš – Hra na klavír
Socha Ondřej – Hra na klavír
Hovbel Lukáš – Hra na kytaru
Hovbel Adam – Hra na kytaru
Filip Adam – Hra na kytaru