Výtvarný obor

V našem výtvarném atelieru si žáci od 5 let mohou hravou formou probudit a rozvíjet svou fantazii a představivost. Mohou se nechat unášet ve svém tvoření a vnímání. Objevují barvy, linie, tvary, struktury a objemy. Vznikající harmonie mezi pocitem, představou a jejím ztvárněním vyvolává výtvarný prožitek.

Kreslíme, malujeme, modelujeme, objevujeme přírodu a netradiční materiály a kombinujeme. Připravujeme žáky se zájmem o studium na uměleckých školách k talentovým zkouškám. Žákům zajišťujeme kvalitní trávení volného času, které mnohdy přetrvá na celý život.

S našimi žáky navštěvujeme Sklářské muzeum v Novém Boru a probíhající výstavy v průběhu celého roku. Rádi se necháme pozvat k místním výtvarníkům do ateliérů a zúčastňujeme se kulturních akcí v našem městě a v okolí.

,,Každé dítě je umělec. Problém je, jak zůstat umělcem, až jednou vyroste.“ Pablo Picasso

PRŮŘEZOVÁ PŘÍPRAVNÁ VÝCHOVA

Základní umělecká škola Nový Bor připravila možnost výuky všech oborů během jednoho školního roku pro skupinu předškolních dětí ve věku pěti let.
Hodiny jsou připraveny tak, že každé dítě si v jedné lekci vyzkouší hudební nauku hrou, v další výtvarné činnosti a pak herecké dovednosti. Lekce se budou pravidelně střídat, a tak budou mít děti možnost vyzkoušet si všechny obory, které se na naší škole vyučují.
Pro rodiče i pro děti pak bude jednodušší zvolit si ten správný obor, který jim bude nejlépe vyhovovat.
Učitelkou hudebního oboru je Regina Krchňáková, výtvarného oboru Hana Pražanová a literárně-dramatický obor vyučuje pan učitel Jiří Štrobl.

Blog výtvarného oboru

Příměstský tábor s výtvarným zaměřením

Ve dnech 10. – 14. 7. 2023 se v prostorách školy uskutečnil tábor pro naše žáky z výtvarného oboru. Celý týden jsme tvořili a hráli hry, soutěžili, a také jsme si vyzkoušeli malování na sklo a techniku pískování s výtvarnicemi Šárkou Bartko a Danielou Divišovou....

číst více

Příměstský tábor s výtvarným zaměřením

POZOR: PŘIJÍMÁME UŽ POUZE NÁHRADNÍKY!!! TÁBOR JE JIŽ OBSAZEN! Máme tady novinku, v letošním roce se poprvé bude konat u nás ve škole příměstský tábor s výtvarným zaměřením. Co Vás čeká? Krásný týden, plný výtvarného tvoření s paní učitelkou Pražanovou. Máme pozvané i...

číst více

Výtvarná soutěž V srdci paní Zdislavy

V letošním 8. ročníku výtvarné soutěže V srdci paní Zdislavy na téma sv. Zdislava a my dnes nám udělalo radost Mimořádné ocenění pro Terezu Poláčkovou a Kristýnu Chovancovou, které si osobně převzaly 1. 5. 2023 v ambitu kláštera dominikánů v Jablonném v Podještědí....

číst více