Úspěch na soutěži YGS

autor: | 6. 7 2022

YGS 2022 – Dětské sklářské sympozium proběhlo ve dnech 23. až 26. června 2022 v dílnách SUPŠS v Kamenickém Šenově a ve sklárně Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova. Zúčastnilo se 14 žáků ze všech krajů naší republiky s učiteli ze ZUŠ. Vítězné práce děti realizovaly v dílnách školy a na huti s pomocí dílenských učitelů a sklářů. Naše žákyně, Anežka Hoťová, měla těžký úkol zhotovit podle svého návrhu barevnou mozaiku z řezaných a broušených tvarů, které lepila vedle sebe na vyfouklou figuru. Ještě v neděli ráno dolepovala poslední barevné kousky, ale zvládla to výborně. Celé čtyři dny jsme měli skvělé zázemí a doprovodný program, na který budeme dlouho vzpomínat. V neděli proběhla slavnostní vernisáž výsledků sympozia v Severočeském muzeu v Liberci. Výstava je k vidění do konce srpna a následně by měla putovat do dalších krajů.

Závěrem patří veliké poděkování všem organizátorům této ojedinělé akce a také dětem, které poprvé pracovaly se sklem, a přesto vznikly nádherné práce, jež stojí za zhlédnutí. Organizátoři by rádi navázali za tři roky dalším ročníkem a my doufáme, že se budeme moci opět zúčastnit.

Hana Pražanová