Putovní galerie

autor: | 5. 4 2023

Putovní galerie ZUŠ putuje celý školní rok po městech Českolipska, ve kterých sídlí základní umělecké školy. Předtím, než výstava dorazila do Nového Boru, ji mohli návštěvníci zhlédnout ve foyer Základní umělecké školy Česká Lípa. Dále byla Putovní galerie ZUŠ prezentována na základní škole ve Stráži pod Ralskem, v krásných prostorách dokského zámku a ve cvikovském kulturním domě pod záštitou Základní umělecké školy Cvikov.

Ve foyer novoborského divadla byla výstava zahájena 5. dubna a bude trvat do konce dubna. Na vernisáži zazněly skladby v podání flétnového souboru pod vedením paní učitelky Ivety Šudové.

Každý prostor je jiný, a proto působila výstava na všech místech originálně. Práce mladých výtvarníků ZUŠek českolipského okresu budou na závěr vystaveny v kostele sv. Bartoloměje v Žandově.

Chtěla bych moc poděkovat žákům, kteří se na výstavě podíleli. Velké díky patří samozřejmě i jejich učitelům.
Markéta Trnková Krchňáková, DiS.
ředitelka ZUŠ Nový Bor