Setkání Skleněnek a Zpěvandulí

autor: | 3. 5 2023

Zpěv je cesta k radosti – a společným zpěvem se radost násobí…

V úterý 25. 4. se sešly dva sbory – Zpěvandule a Skleněnky z Nového Boru na společném jarním zpívání v sále ZUŠ v Novém Boru. Skleněnky jsou sbor osmi dam, studentek Akademie třetího věku, které spolu zkouší a zpívají teprve od loňského září.

Začínající a již zkušený sbor se takto sešly poprvé. Obě tělesa vede naše Regí, a protože Skleněnky projevily zájem o společné zpívání, bylo od nápadu blízko k činu. Skleněnky i my jsme si připravily program, Regina vybrala i společné písně, které zpívají oba sbory a dohodnout den setkání již byla maličkost…

Skleněnky nás ohromily elánem a nadšením, s jakým se vrhly do zpívání, vyzařovala z nich obrovská radost, zájem i vděk, že si mohou zazpívat před posluchači. Ani o překvapení nebyla nouze – jejich vtipné verše jen umocnily radostnou atmosféru, jedna jejich členka doprovázela zpěv na akordeon, hrály i na Orffovy nástroje a dokonce si připravily rekvizity.

Po jejich vystoupení jsme se ke Skleněnkám přidaly my, abychom si zazpívaly společně. A to to znělo, když se hlasy spojily! Pak po společném zpívání jsme na pódiu zůstaly samy.

My Zpěvandule jsme předvedly Skleněnkám svou všehochuť – tentokrát hlavně úpravy lidových písní (i s Kamilovým kytarovým „cimbálovým“ doprovodem), ale zařadily jsme i oblíbené „afriky“. Závěrečná tleskačka Zigali uvedla Skleněnky téměř v úžas – „Tak tohle, holky, asi nedáme!“ Ale my věříme, že na příštím setkání našich sborů nějakou tleskačku Skleněnky také „dají“!

Miloslava Filipová členka pěveckého sboru  Zpěvandule