34. setkání s flétnou a klavírem

autor: | 24. 2 2019

V sobotu 23. února se uskutečnilo v Navrátilově sále 34. setkání s flétnou a klavírem. Žáci z flétnové třídy Ivety Šudové a klavírní třídy Radka Poláčka tentokrát připravili program s podtitulem Společné muzicírování. Všichni mladí muzikanti si vyzkoušeli, jak je složité vystoupit na pódiu se svým spolužákem a mít zodpovědnost nejen za svůj vlastní výkon. K flétně a klavíru se několikrát připojili v renesančních tancích žáci na bicí nástroje. Dlouho dopředu připravovaný program narušily výlety na hory a zejména chřipková epidemie. Museli jsme na poslední chvíli měnit obsazení řady čísel a někteří si svůj program poprvé společně zkusili až na generální zkoušce před koncertem. Po posledním oficiálním čísle vystoupila paní učitelka Šudová a pozvala na pódium všechny účinkující, kteří utvořili početný soubor. Klavíristé měli k dispozici pouze jeden nástroj, proto dostali do rukou společně s posluchači rozličné bicí nástroje. Starý tanec provedený flétnovým ansámblem tak doprovodily tamburíny, bubínky, dřívka, dřevěná vajíčka, plechovky od kočičích konzerv s dřevěnými tyčkami a další. Děkujeme posluchačům za perfektní rytmický doprovod narychlo nacvičené skladby. Poslední setkání s flétnou a klavírem v tomto školním roce se uskuteční opět v Navrátilově sále 11. května v 17 hodin a ponese podtitul Tance na lichý počet dob.

34. setkání s flétnou a klavírem