Absolventské koncerty a výstava

autor: | 23. 5 2019

Týden po vystoupení nejmenších muzikantů obsadili pódium ti nejzkušenější. Absolventi prvního a druhého stupně hudebního oboru vystoupili 22. a 23. května na absolventských koncertech. Středeční koncert zahájila v prvním patře školy výstava prací absolventů výtvarného oboru. O jednotlivých absolventech si připravila povídání paní učitelka Pražanová. Po krátkém občerstvení se všichni přesunuli do sálu, kde program pokračoval hudebním vystoupením. Výraznou většinu klavíristů doplnily flétnistka, houslistka a kytaristka. Některé absolventy uvedli krátkým medailonkem sami třídní učitelé, ostatní účinkující paní ředitelka, která provedla posluchače celým podvečerem. Houslistka Adéla Smrčková obecenstvo naladila na své vystoupení několika emotivními větami sama. Ve stejném duchu se odehrál následující den druhý koncert, na kterém převahu klavíristů vyvažovali klarinetisté, flétnistka a malý improvizovaný vokální soubor doprovázený panem učitelem Štroblem na akordeon. Absolventi dostali na závěr malé dárky, krásné květiny a společně se na pódiu vyfotili. Se sedmáky, kteří budou pokračovat ve studiu druhého stupně, se neloučíme a těšíme se na další společnou práci. Těm, kteří studium na naší škole ukončili, přejeme hodně štěstí v profesním i osobním životě a doufáme, že se ke svému nástroji občas vrátí a na naši ZUŠku budou vzpomínat jen s úsměvem.