Španělský sbor koncertoval v Novém Boru

autor: | 4. 9 2019

Pěvecký sbor Camella ze ZUŠ v Novém Boru hostil v prvních zářijových dnech jeden z nejlepších španělských pěveckých sborů –  ZARIAGAZ ABESBATZA z baskického města Errentería. Vrcholem pobytu více jak 50 mladých zpěváků byl koncert v naprosto zaplněném kostele Nanebevzetí Panny Marie v Novém Boru. Nadšení posluchači odměňovali nádherný zpěv bouřlivými ovacemi, které se v kostele neslyší často. Na závěr se k hostům přidal i dětský sbor Kameláček a ve společném podání zazněla slavná Ave Maria od G. Cacciniho. Hezká atmosféra se poté přenesla i do nedaleké jídelny ZŠ náměstí Míru, kde naši zpěváci a jejich rodiny připravili pro všechny bohaté pohoštění.

Během krátkého pobytu si hosté stihli prohlédnout Sklářské muzeum v Novém Boru, Novotny Glass Museum, navštívili Panskou skálu i skalní hrad ve Sloupu. Těžké loučení s rodinami i dojemný odjezd z Nového Boru by mohly být příslibem, že se oba sbory nevidí naposledy.

J. Polišenská