Vystoupení v arnultovickém kostele

autor: | 16. 9 2021

Ve středu 15. září vystoupili žáci z klavírní třídy Radka Poláčka v kostele sv. Ducha u příležitosti výstavy ke stému výročí založení Československé církve husitské. Klavíristé si připravili repertoár složený výhradně z barokní tvorby italských a německých skladatelů pro klávesové nástroje. Program zahájil krásným slovem pan biskup Pavel Pechanec, který představil jednotlivé části výstavy. Samotné vystoupení nebylo vůbec snadné. Po dvou měsících prázdnin a zejména po roce a čtvrt dlouhé absenci veřejného hraní vyžadovalo dostatek odvahy interpretovat náročné polyfonní skladby. Všichni žáci zahráli výborně a užili si potlesk posluchačů v příjemně zaplněném kostele. Po hudební části odpoledního programu jsme ještě v kostele zůstali a vyzkoušeli si interaktivní hry. Tyto nápadité hry zaměřené na lidské smysly byly součástí výstavy a připravila je paní Jana Pechancová. Děkujeme za pozvání paní Hedvice Zimmermannové, která celý program připravila. Těšíme se na další vystoupení v malebném arnultovickém kostele.