Slavnostní přejmenování Městské knihovny

autor: | 2. 4 2025

I my jsme mohli být součástí takové slávy.

Knihovna Vladislava Jindry 📖✨ 2. 4. 2025 vpodvečer jsme si připomněli odkaz významného historika, kronikáře a pedagoga Vladislava Jindry. Na počest člověka, který nám pomohl poznat a pochopit historii Nového Boru, nyní městská knihovna nese jeho jméno.

Slavnostní okamžik si s námi užila rodina pana Jindry. Tímto všem, a zejména paní Jindrové, děkujeme, že přijali naše pozvání. ❤️

🎤Na význam Vladislava Jindry nejen jako historika, ale také jako pedagoga
a muzikanta, zavzpomínal Vít Seidl. Připomněl jeho pedagogické působení, badatelskou činnost a celoživotní zaujetí pro hudbu.

🖼 Knihovna dostala darem obraz Vladislava Jindry od výtvarníka
a karikaturisty Jana Vobra.

🍸 Na nové jméno knihovny jsme si symbolicky všichni přiťukli vodou ze studánky u radvaneckého Huffnaglova statku, o němž pan Jindra napsal knihu.

🎼 Program zpestřili hrou na flétnu a zpěvem žáci ZUŠ – Základní umělecká škola Nový Bor.

🎤 Příjemný podvečer moderoval Marek Vobr.

🎂📚 A jako třešnička na dortu? Skutečný dort ve tvaru tři dílů Dějin Nového Boru od Jaroslava Jindry.

Děkujeme všem, kteří přišli vzdát hold tomuto výjimečnému člověku. 🙌

Radmila Pokorná